اریال یوگا

ورزش اریال یوگا (Aerial Yoga) چیست

اریال یوگا (Aerial Yoga) با نام های دیگری مانند اریال سیلک (Aerial Silk) ، اریال هموک (Aerial Hammock) ، سیلک ، یوگای سیلک ، یوگای ضد جاذبه ، یوگای با پارچه ، یوگای هوایی و اریال نیز شناخته می شود .

اریال یوگا چیست؟

به جای انجام حرکات یوگا روی مت، در اریال یوگا پارچه ای ابریشمی را به شکل بانوج به سقف آویزان میکنند تا همان حرکات مشابه را اینبار به شکل معلق انجام دهید.

هدف از به کارگیری این بانوج این است که هنگام انجام حرکات به شکل معلق از بدن حمایت شده و در عین حال باعث بهبودی انعطاف پذیری و افزایش دامنه حرکتی‌ شود.

این بانوج همچنین فشار را از برخی‌ نقاط خاص بدن نظیر سر و سرشانه بر میدارد، و شما را قادر میسازد تا حرکات چالش برانگیزتری نظیر (headstands) را با آسانی بیشتری انجام دهید.

اگرچه بیشتر عکس‌های مرتبط با این روش از یوگا اینطور نشان میدهند که تمام حرکات در حالت کاملا معلق انجام میشوند، اما باید بدانید که در بسیاری از فیگور‌های اریال یوگا تنها لازم است یک بخشی از بدن نظیر پا از روی زمین برداشته شود.

اریال چیست؟

این ورزش تمرین کامل است.

زیرا در یک ردیف قرار گرفتن مهره های ستون فقرات سبب سوختن کالری های اضافی بدن شده و فرد از فشار جاذبه زمین رها می گردد.

کلاس ضد جاذبه زمین شامل تمرین های استقامتی و انعطافی است و موجب چالاکی و کاهش فشار وارد بر قلب می شود.

آمریکایی ها به تازگی این ورزش جدید گراویتی (gravity) را به فهرست ورزش های دنیا اضافه کردند که هدفش مقابله با جاذبه زمین است!

این ورزش توسط کریستوفرهریسون، ژیمناست و قهرمان اسبق جهان، ابداع شد و او بود که برای نخستین بار از تاب به عنوان وسیله اجرای حرکات در این ورزش استفاده کرد.

اریال یوگا در سراسر جهان در حال افزایش محبوبیت خود می‌باشد و همچنین دارای چندین مزیت فیزیکی و تندرستی است.

برنامه کلاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مربیان

جزئیات کلاس

  • دسته Yoga
  • طول دوره 20 روز
  • شرکت کنندگان 25
  • نوبت صبح
پیوستن